Aktualności

bmw - 116 na "pięćdziesiątce" = zatrzymane prawo jazdy. Ostrołęcka drogówka cały czas czuwa nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta i powiatu

Data publikacji 21.12.2021

Przekroczenie prędkości o 60 km/h w obszarze zabudowanym skutkowało zatrzymaniem uprawnień mieszkańcowi Ostrołęki oraz nałożeniem wysokiego mandatu. Policjanci Ruchu Drogowego po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

Dążąc do poprawy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego apelujemy  o rozwagę ,, za kółkiem”. Biorąc pod uwagę prędkość i sposób jazdy kierowców w obszarze zabudowanym po raz kolejny przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi w maju 2015 roku za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.    

Wczoraj kolejny szybki kierowca został ‘’wyhamowany” w terenie zabudowanym. Przy ograniczeniu do 50km/h kierujący bmw mieszkaniec Ostrołęki  w miejscowości Sul przekroczył dozwoloną prędkość aż o 60 km/h podczas niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został on ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 10 punktów karnych.

PAmiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, oprócz innych kierowców są także piesi i rowerzyści. Oni także mają prawo czuć się bezpiecznie, a ani kierowcy aut, czy też motocykli nie maja prawa np. poprzez rażące przekroczenie prędkości tego prawa im odbierać.

Dlatego informujemy, że policyjne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa  w ruchu drogowym i zminimalizowanie liczby wypadków i ich ofiar w dalszym ciągu będą kontynuowane.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony