Aktualności

MIAŁ ZAKAZ PROWADZENIA POJADÓW, A MIMO TO WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ AUTA. TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM - SKUTECZNE DZIAŁANIA OSTROŁĘCKIEJ DROGÓWKI

Data publikacji 13.12.2021

Policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który kierował fordem posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na wszystkie kategorie pojazdów obowiązujący do 2024 roku. Mężczyzna przekroczył także prędkość. W myśl obowiązujących przepisów czyn ten stanowi PRZESTĘPSTWO zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę o godzinie 20:20 policjanci z ostrołęckiej drogówki na ul. Warszawskiej w Ostrołęce zauważyli osobowego forda, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość blisko o 30 km/h. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Sprawdzenie 44 - letniego kierowcy wykazało, że przekroczenie prędkości to nie jedyne ,,zmartwienie” o które ostrołęczanin powinien się martwić.

Mężczyzny w ogóle nie powinno być na drodze w roli kierowcy, ponieważ ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2021 roku na wszystkie kategorie praw jazdy.

Nieodpowiedzialny ostrołęczanin niebawem odpowie za popełnione PRZESTĘSTWO przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony