Aktualności

Był narażony na wychłodzenie - pomogli mu osoby postronne i policjanci

Data publikacji 13.12.2021

Czujność i prawidłowa reakcja świadków i policjantów być może uratowała życie mieszkańcowi Ostrołęki, który przy minusowej temperaturze otoczenia leżał na chodniku. W ten sposób ostrołęczanin uniknął wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś jest narażony na tego rodzaju zagrożenie. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Codziennie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Jednocześnie apelują o właściwą reakcję i zgłaszanie sytuacji, w których czyjeś zdrowie lub życie może być zagrożone.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który miał przy minusowej temperaturze leżeć na chodniku. Na miejsce pojechali ostrołęccy dzielnicowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzną okazał się 46 - letni mieszkaniec naszego miasta, był on wyziębnięty. Osłabienie potęgował wypity wcześniej alkohol.

Z uwagi na brak możliwości skontaktowania się z jego rodziną w trosce o bezpieczeństwo mężczyzny podjęto decyzję o doprowadzeniu go do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy!

Nie bądźmy obojętni na los innych. Widząc siedzącego, śpiącego, czy też leżącego na mrozie człowieka poinformujmy o tym służby ratownicze, dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji niewymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony