Aktualności

Grupa SPEED skutecznie zwalcza piratów drogowych

Data publikacji 13.12.2021

Tylko podczas minionego weekendu mundurowi z Mazowieckiej Grupy Speed w skład której wchodzą policjanci z ostrołęckiej drogówki udaremnili niebezpieczną jazdę trzem kierowcom. Rekordzista kierowca bmw przekroczył prędkości aż o 70 km/h. Szybcy kierowcy będą musieli teraz odpocząć 3 miesiące od kierowania pojazdami. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

Jednak pomimo trudnych warunków na drogach niestety nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

W miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe prowadzone były zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu.

Rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który bmw jechał w obszarze zabudowanym aż 120 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy i ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony