Aktualności

Kolejne oszustwo podczas internetowych zakupów - ostrołęcka policja ostrzega

Data publikacji 03.11.2021

440 złotych stracił mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który chciał kupić w sieci telefon komórkowy. Policja apeluje o ostrożność podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał  dziś około godziny 10:00. Zgłaszający mieszkaniec naszego powiatu oświadczył, że 31 października  bieżącego roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupiła telefon komórkowy za kwotę prawie  440 złotych.

Po zakupie przelał całą kwotę na wskazane przez sprzedającego konto, jednak do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki. Wszelkie próby nawiązania kontaktu z osoba sprzedającą nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

Jeśli chodzi o zakupy ,, w sieci”, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie ,,za pobraniem”.  Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.  

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony