Aktualności

Podsumowanie działań ,, Wielkanoc 2017”

Data publikacji 18.04.2017

Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci z Ostrołęki dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu podczas Świątecznego weekendu. W wyniku ich działań udaremniono jazdę wielu kierowcom, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne, zachowanie jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Policyjne działania „Wielkanoc 2017″ rozpoczęły się w Wielki Piątek. Tak jak i w latach poprzednich ostrołęccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz ,,brawurowych" kierowców

 

Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego miasta i powiatu.  W działaniach brało udział 235 funkcjonariuszy ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy.

 

Podczas Świątecznego weekendu doszło do 3 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła a 4 zostały ranne.

W tym czasie odnotowano także 15 mniej poważnych zdarzeń, czyli kolizji drogowych. Niestety pomimo licznych apeli zatrzymano podczas Świąt 7 nietrzeźwych kierujących.

.Bardzo dużo pracy mieli także mundurowi z wydziału patrolowego, którzy przeprowadzili ponad 120 interwencji dotyczących głównie zakłócania porządku publicznego oraz konfliktów rodzinnych. W zdecydowanej większości interwencje te związane były ze spożywaniem alkoholu.

 

mł. asp. Tomasz Żeraski KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony