Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 22.10.2021

Ostrołęccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Działania odbywały się na terenie całego kraju. Pieszych prosimy o korzystanie z elementów odblaskowych, które potrafią uratować życie. Apelujemy także do kierowców o zdjęcie nogi z gazu podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Wszystko po to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego byli bezpieczni. Działania w tym zakresie będą kontynuowane przez ostrołęckich policjantów

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy - kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Podczas prowadzonych działań odnotowano 40 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscu do tego niedozwolonym.

Jeśli chodzi o rowerzystów, to funkcjonariusze ujawnili 11 przypadków, kiedy to poruszali się oni na jednośladach po przejściu dla pieszych.

Kierowcy również mieli swoje ‘’grzechy”, odnotowano 25 kierowców, którzy w rejonie przejść dla pieszych przekraczali dozwoloną prędkość.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony