Aktualności

Bezpieczeństwo i udzielanie pierwszej pomocy - cykl spotkań dzielnicowych z Łysych

Data publikacji 18.10.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce bezpieczeństwo najmłodszych stawiają za priorytet. Stąd też tak liczne działania profilaktyczne w tym zakresie. W ostatnim czasie policjanci z posterunku policji w Łysych przeprowadzili cykl spotkań z uczniami i przedszkolakami poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo istotna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ważne, żeby już w dzieciństwie zdobyć odpowiednią wiedzę oraz oswoić się z ideą pomagania. Dlatego dzielnicowi z Łysych organizują warsztaty z pierwszej pomocy. Te niecodzienne lekcje prowadzi policjant, który z ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy z tytułem ratownika mł. asp. Marcin Brewczyński. Pod jego fachowym okiem uczniowie odgrywają scenki, podczas których muszą udzielić pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach profilaktycznych uczestniczyli także strażacy z OSP w Łączkach.

Zajęcia służą także nauce prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Policjanci uświadamiają dzieciom, że gdy chodzi o ludzkie życie liczy się każda sekunda i im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat mogą zdobyć pewność siebie, zdecydowanie i odwagę w podejmowaniu działań ratujących ludzie życie. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami uczyli także, jak prawidłowo wezwać pomoc.

Policjanci zwracali także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominali jak ważna jest odpowiednia widoczność na drodze. W celu poprawy bezpieczeństwa dzielnicowi rozdali uczniom elementy odblaskowe. Na spotkaniu rozmawiano także o zagrożeniach wynikających ze spotkania na swojej drodze obcych osób, wskazano także jak właściwie zachować się w takiej sytuacji.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony