Aktualności

Dzięki aplikacji ,,Moja komenda”, ,,Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz kampanii ,,Dzielnicowy bliżej nas” mieszkańcy mogą w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z policją oraz sami mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują działania promujące nowe narzędzia teleinformatyczne, które pozwalają samym mieszkańcom na zgłaszanie zagrożeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa oraz na szybki kontakt z policjantami dzielnicowymi.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi rozwieszali plakaty i rozdawali ulotki dotyczące aplikacji „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z dzielnicowym oraz , ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która pozwala samym mieszkańcom na wskazywanie miejsc zagrożonych.

Plakaty i ulotki trafiły także do ostrołęckich spółdzielni mieszkaniowych, urzędów gmin oraz zostają przekazywane podczas spotkań dzielnicowych z terenu Ostrołęki i powiatu z mieszkańcami.

W propagowanie nowych narzędzi teleinformatycznych zaangażowali się również policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy podczas kontroli drogowych wręczali ulotki, w których zawarte są wszelkie niezbędne informację i wskazówki, jak posługiwać się bardzo przydatną aplikacją ,, Moja Komenda” oraz ,, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo zawiera jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

Natomiast funkcjonująca na terenie naszego miasta i powiatu od blisko 7 miesięcy ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” służy poprawie bezpieczeństwa w konkretnych miejscach, które zostaną naniesione na mapę przez samych mieszkańców.

Dzięki niej każdy mieszkaniec ma jeszcze większy  wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania. Sygnały o zagrożeniach, płynące bezpośrednio od samych mieszkańców  maja  odzwierciedlenie w sposobie realizacji służby przez policjantów.   

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa blisko 700 zgłoszeń.

 Każde zgłoszenie zostało poddane szczegółowej weryfikacji, to znaczy, że w każdym ze wskazanym miejscu pojawili się policjanci. Bardzo dziękujemy Państwu za otrzymane sygnały.

Aby dodać nowe zgłoszenie wystarczy wejść na stronę komendy policji w Ostrołęce, bądź tez innej jednostki i po kliknięciu w ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” od razu zostaniemy przekierowani na mapę. Obsługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna.

 

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na swoje i innych bezpieczeństwo.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka

 

 

 

 

Powrót na górę strony