Aktualności

Policjanci z ostrołęckiej drogówki dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 11.10.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów. Komenda Miejska Policji w Ostrołęce zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem w trasę. Dziś z tej okazji skorzystały dzieci z Przedszkola Publicznego ‘’PROMYCZKI”, dla których bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Dziękujemy opiekunom dzieci za tak odpowiedzialną postawę. Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki do dla Policji bardzo ważna sprawa. Priorytetem funkcjonariuszy jest zapobieganie sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci i młodzież.

Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. W działania jak co roku zaangażowali się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Zachęcamy opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jego stanu technicznego i wyposażenia jak też do sprawdzenia stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów przez kierowcę.


Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Kontrole autokarów odbywają się na parkingu przy ul. Witosa (Lidl).

Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczkach, ale przede wszystkim BEZPIECZNEJ drogi!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony