Aktualności

Śmiertelny wypadek w Zawadach - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 01.10.2021

Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Zawadach (pow. ostrołęcki).W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe i pojazd dostawczy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 18 na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy policji dotarła informacja o wypadku drogowym w m. Zawady na terenie gm. Baranowo. Osoba zgłaszająca powiedziała, że zdarzenie jest poważne i biorą w nim udział trzy samochody. W jednym z nich znajduje się zakleszczona osoba.

Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z posterunku policji w Kadzidle, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący vw golfem 70 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego podróżując wraz z pasażerem podczas skrętu do posesji w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka oplowi, którym kierował 27 – letni także mieszkaniec naszego powiatu.

Po zderzeniu się pojazdów vw poprzez siłę uderzenia został zepchnięty do przydrożnego rowu jednocześnie uderzając w drzewo. Natomiast w wyniku uderzenia opel zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault, którym kierował 40 – letni także mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Vw poruszał się od Brodowych Łąk w kierunku Myszyńca. 

W wyniku zdarzenia kierowca vw oraz 45 – letni pasażer zostali z poważnymi obrażeniami ciała zabrani do szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy młodszego z mężczyzn nie udało się uratować.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora policjanci wykonali szereg czynności procesowych, aby jak najdokładniej wyjaśnić przebieg tego wypadku, polegających, m. in. na wykonaniu oględzin zarówno samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdów biorących w nich udział, zdjęcia, szkice, zabezpieczenie śladów oraz przesłuchania świadków. Brał w nich udział także technik kryminalistyki z ostrołęckiej komendy policji.

Przypominamy, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu od wielu lat obok nadmiernej prędkości to jedna z głównych przyczyń wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego podczas takich manewrów jak włączanie się do ruchu, zmiana pasa ruchu apelujemy o maksymalne skupienie i uwagę. Chwila zagapienie, czy beztroski w tym zakresie może mieć katastrofalne skutki.  

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony