Aktualności

Bezmyślni kierowcy nie unikną odpowiedzialności karnej

Data publikacji 13.09.2021

Policjanci z Ostrołęki przerwali niebezpieczną jazdę nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prosimy o odpowiedzialność, jedną nieprzemyślaną decyzją możemy pozbawić siebie, bądź kogoś ŻYCIA!

 

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w Przytułach Starych. Okazał się nim 26 – letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna kierował mazdą mając w organizmie prawie 0,7 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko, sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz otrzymał właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Poza tym mężczyzna był bardzo pobudzony i ‘’dziwnie” się zachowywał, dlatego została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.
 

Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w Baranowie. W tym przypadku 34 – letni mieszkaniec naszego powiatu również nie powinięć znaleźć się na drodze w roli kierowcy. Wobec niego również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości został orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W Ostrołęce na ul. Sienkiewicza mundurowi zatrzymali kierującego vw passatem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on być pijany. Szybkie badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych. 25 – letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Łącznie tylko podczas minionego weekendu ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 6 pijanym kierowcom.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony