Aktualności

Motorowerzysta uderzył w psa – pilnujmy naszych czworonogów

Data publikacji 06.09.2021

Motorowerzysta został zabrany do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem psa. Prosimy o zabezpieczenie naszych pupili przed wtargnięciem na jezdnię. Nasza beztroska w tym zakresie może mieć tragiczny finał. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzielnicowi będą sprawdzać przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Niestety często można zaobserwować ogromną beztroskę właścicieli psów podczas ich opieki. Szczególnie na terenie naszego powiatu wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Mowa tu o otwartych bramach posesji, na których znajdują się psy.

Po pierwsze czworonogi, które nie są zabezpieczone są zagrożeniem dla osób przechodzących obok posesji, np. dzieci w drodze do szkoły. Właściciele, którzy nie dostrzegają, bądź nie chcą dostrzegać związanego z tym niebezpieczeństwem najczęściej tłumaczą: ‘’mój pies nie gryzie”.

Przecież nigdy nie wiemy, tak naprawdę do końca, jak dane zwierzę się zachowa. Zdarzały przecież się przypadki, kiedy to psy atakowały swoich właścicieli!

Poza tym przechodzące obok posesji z otwartą bramą dziecko nie ma obowiązku zastanawiać się, jakie zamiary ma biegnący w jego kierunku pies.

Po drugie wybiegające z posesji psy stwarzają także ogromne zagrożenie dla kierowców, którzy chcąc uniknąć zderzenia w tzw. odruchu bezwarunkowym mogą stracić panowanie nad autem i uderzyć w drzewo, czy też inną przeszkodę.

W sobotni późny wieczór 52 – letni motorowerzysta w m. Budne Sowięta uderzył w psa, który wybiegł z posesji. W wyniku zdarzenia mieszkaniec naszego powiatu został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala.

W związku z powyższym apelujemy do właścicieli zwierząt o ich właściwe zabezpieczenie. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzielnicowi będą sprawdzać przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym zakresie.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony