Aktualności

Podsumowanie działań trzeźwy poranek – skuteczna akcja ostrołęckich policjantów

Data publikacji 06.09.2021

Dziś rano na terenie gm. Kadzidło policjanci z wydziałów ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu. Niestety nie wszyscy z 400 poddanych kontroli stanu trzeźwości kierowcy zachowali się odpowiedzialnie. W trosce o bezpieczeństwo działania te będą kontynowanie na zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu.

Policyjna akcja rozpoczęła się dziś, o godz. 4:30 rano, a zakończyła się o godz. 7:30. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Sprawdzono stan trzeźwości 400 kierujących i zatrzymano aż 4 pijanych kierowców, którzy swoją jazda stwarzali zagrożenie zarówno dla samych siebie, jak i innych użytkowników dróg.

Bezmyślnym kierowcom zostały już zatrzymane prawa jazdy, a niebawem odpowiedzą oni za popełnione przestępstwo, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości  i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony