Aktualności

Szybcy kierowcy odpoczną teraz od jazdy – szanujmy nasze prawo jazdy

Data publikacji 03.09.2021

Trzech szybkich kierowców na 3 miesiące będzie musiało znaleźć inny środek transportu, bądź podróżować tylko w roli pasażera. A to wszystko za sprawą ich szybkiej jazdy. Przypominamy kierowcom, że na drodze nie są sami, a ich brawura może mieć tragiczny finał. Policyjne działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa będą kontynuowane.

Pomimo wielu apeli i informowaniu kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze oraz zdjęcie „nogi z gazu”, to nadal policjanci drogówki zatrzymują do kontroli drogowej kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i łamią przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Tylko wczoraj na drogach naszego miasta i powiatu, prawo jazdy stracili trzej kierowcy, którzy jechali przez teren zabudowany ponad 100 km/h. Rekordzista samochodów osobowych jechał z prędkością 127 km/k. Brawurowa jazda zakończyła się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokimi mandatami karnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tak znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości każdy z nich otrzymał także po 10 punktów karnych.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony