Aktualności

Kolejna oszukana. Klikniesz w podejrzany link podczas sprzedaży i stracisz pieniądze – ostrzegamy przed tego typu oszustwami!

Data publikacji 03.09.2021

Niestety, jak pokazuje wczorajsza sytuacja nawet młode osoby dają się podejść oszustom czyhającym na nich w internecie. Chcąc nie stać się ofiarą oszusta powinniśmy w ‘’sieci”, jak i w życiu stosować zasadę ograniczonego zaufania. Nie klikajmy w podejrzane linki, które najczęściej oferują potencjalni ‘’kupcy” naszych przedmiotów. Pod żadnym pozorem nie podawajmy także żadnych danych do naszego konta, czy karty bankowej obcym osobom! Przekażmy te ostrzeżenia naszej rodzinie i znajomym!

18 - letnia mieszkanka naszego miasta nie może zaliczyć wczorajszego dnia do udanego. Jedno kliknięcie kosztowało ją 500 złotych.

Nastolatka wystawiła na popularnym portalu aukcyjnym do sprzedaży buty. Wczoraj odezwał się do niej potencjalny kupiec, który zaproponowała jej skorzystanie z możliwości zapłaty za obuwie, za pośrednictwem usługi portalu. W tym celu przez komunikator przesłał sprzedającej link". Niestety potem mieszkanka naszego miasta podała także dane niezbędne do zalogowania się na jej konto.

Po pewnym czasie ostrołęczanka zauważyła, że zamiast otrzymać zapłatę za towar jej konto uszczupliło się o kwotę 500 złotych.

Powyższe zdarzenie dokładnie opisuje sposób działania oszustów. Przestępcy wysyłają linki aktywacyjne, po kliknięciu których otwierają się strony internetowe wymagające wpisania szczegółowych danych osobowych bądź do złudzenia przypominające konta bankowości internetowej. Zalogowanie się powoduje instalacje wirusów, które w łatwy sposób umożliwiają dostęp do konta bankowego i przelanie z niego pieniędzy. NIKOMU NIE UDOSTĘPNIAJMY DANYCH DO NASZYCH RACHUNKÓW BANKOWYCH.

Pamiętajmy, że jedno kliknięcie może mieć fatalne skutki!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęce
 

Powrót na górę strony