Aktualności

Próbował przekupić policjanta – został zatrzymany i usłyszał już zarzut

Data publikacji 02.09.2021

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który złożył obietnicę wręczenie korzyści majątkowej i osobistej policjantowi z Wydziału Patrolowego ostrołęckiej jednostki podczas doprowadzania go do komendy. Ostrołęczanin chciał nakłonić funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut dotyczący, m.in. obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W miniony wtorek dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o agresywnym mężu, który dobija się do drzwi mieszkania. Co więcej mężczyzna w ogóle nie powinien tam przebywać, ponieważ w związku z przemocą domową jakiej się dopuszczał wobec członków swojej rodziny został mu wydany przez prokuratora nakaz opuszczenia lokalu. Zgodnie z nakazem mężczyzna nie mógł przebywać w odległości nie mniejszej niż 50 metrów od miejsca zamieszkania oraz miał zakaz zbliżania się do członków swojej rodziny.

Jednak, gdy agresor usłyszał przez drzwi, że na miejsce wezwano policję to uciekł. Jednak policjanci odnaleźli 34–latka, który ukrył się w piwnicy. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki, jednak szybko został zatrzymany. W trakcie interwencji naruszył on nietykalności cielesną policjantki.

W trakcie transportowania go do ostrołęckiej jednostki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych kilkukrotnie złożył on obietnicę wręczenia korzyści majątkowej i osobistej przeprowadzającemu doprowadzenie policjantowi. O całej sytuacji funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki. W związku z powyższym 34–letni mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj został mu przedstawiony zarzut dotyczący obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony