Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: ZA SZYBKĄ JAZDĘ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 31.08.2021

Jedną z głównych przyczyną wypadków, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Obowiązujące już od kilku lat przepisy ruchu drogowego regulują kwestię znacznego przekroczenia prędkości. Niestety wizja utraty prawa jazdy nie na wszystkich robi wrażenie. Szanujmy obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz nasze prawo jazdy, które niejednokrotnie zostało zdobyte z ogromnym wysiłkiem. Tylko podczas minionego weekendu policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali…

Choć od kilku lat obowiązują przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, to w dalszym ciągu niektórzy kierowcy je lekceważą.

Problem pojawia się wtedy, gdy policjant informuje, że za rażące przekroczenie prędkości ma obowiązek zatrzymać blankiet prawa jazdy. Wtedy kierowcy najczęściej powołując się na utratę pracy proszą o niezatrzymywanie dokumentu.

Dlatego informujemy, że w wyniku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym policjant ma OBOWIĄZEK zatrzymać blankiet.

Warto o tym pomyśleć wcześniej, zanim naciśniemy zbyt mocno ‘’pedał gazu”.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 5 tzw. szybkich kierowców. Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość prawie trzykrotnie.

W trosce o bezpieczeństwo tego typu działania dalej będą prowadzone. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

 

Przypominamy, że za chwile rozpocznie się rok szkolny. W związku z tym dzieci i młodzież będzie częstym uczestnikiem ruchu drogowego, pokonując drogę do i ze szkoły. Nieuchronnie zbliżająca się jesień przynosi nam coraz krótszy dzień z niekoniecznie sprzyjającą aurą, dlatego tym bardziej bezwzględnie respektujmy przepisy ruchu drogowego i przestrzegajmy ograniczeń prędkości. Śliska jezdnia, opady deszczu, chwila nieuwagi i nadmierna prędkość może skończyć się tragedią.

Kierowco - Nie bądź egoistą! Zadbaj o bezpieczeństwo.

 

 

kom. Tomasz Żerański

 

 

 

Powrót na górę strony