Aktualności

KU PRZESTRODZE – ZABEZPIECZAJMY SWOJE POJAZDY PRZED STOCZENIEM SIĘ

Data publikacji 31.08.2021

O tym jak niebezpieczna może być chwila nieuwagi, bądź pośpiechu przekonał się mieszkaniec naszego powiatu, który został przejechany przez staczający się ciągnik rolniczy. Prosimy o właściwe zabezpieczanie pojazdów. Pamiętajmy, że pośpiech jest zawsze złym doradcą.

W minioną sobotę dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał nietypowe zgłoszenie. Osoba zgłaszająca poinformowała, że na jednej z posesji naszego powiatu mężczyzna został przejechany przez ciągnik rolniczy. Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń 32 – letni mieszkaniec naszego powiatu po uruchomieniu ciągnika rolniczego wyszedł z niego, aby przetrzeć szyby. Podczas czyszczenia zauważył, że pojazd się stacza z górki. Chciał go zatrzymać, lecz się poślizgnął na śliskiej nawierzchni, w wyniku czego dostał się pod przednie koło ciągnika. Ostatecznie ciągnik zatrzymał się na drewnianym domu. znajdującym się na posesji.  32 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Na miejscu policjanci wykonali, m.in. oględziny samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdu, przesłuchali świadków, wykonali dokumentację fotograficzną, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i zabezpieczanie swoich pojazdów.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony