Aktualności

O bezpieczeństwie w trakcie festynu rodzinnego

Data publikacji 30.08.2021

Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji spotkali się z uczestnikami festynu rodzinnego na osiedlu Łazek. Festyn rodzinny był kolejną okazją do spotkania policjantów ze społeczeństwem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia. Z pewnością przekazane informację, szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym przydadzą się najmłodszym, którzy za ''chwilę" rozpoczynają rok szkolny.

Celem wizyty funkcjonariuszy było spotkanie z najmłodszymi uczestnikami pikniku i omówienie z nimi zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, w lesie oraz w domu. Mundurowi przypomnieli również o ostrożności na drodze, chodniku i podczas podróży samochodem. Najmłodsi już wiedzą, jak ważne jest korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Wiedzą także, aby podczas spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka.

Policjantki na przykładacch wskazały także w jaki sposób najmłodsi mają się zachować w sytacjach zagrożenia.

Pogoda na koniec wakacji jest coraz bardziej kapryśna, dlatego podczas spotkania mundurowe przypomniały o noszeniu elementów odblaskowych.

Spotkanie mundurowych z uczestnikami festynu przebiegło w bardzo miłej atmosferze, co sprzyjało edukacji z zakresu bezpieczeństwa i łatwemu zapamiętaniu tematyki udzielanych porad.

BEZPIECZNEGO roku szkolnego!

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony