Aktualności

Z OSTATNIEJ CHWILI – DALSZE PRÓBY OSZUSTW METODĄ NA POLICJANTA I PRACOWNIKA BANKU!!!

Data publikacji 25.08.2021

Zaledwie kilkanaście minut temu otrzymaliśmy informację o kolejnych próbach oszustwa mieszkańców Ostrołęki. Przestępcy posługują się metodą na policjanta i pracownika banku i próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze, bądź też informację o naszych dochodach, oszczędnościach i danych do naszego konta. Oszuści wspominali też o atakach hakerskich na konta ostrołęczan. Dzięki przytomności umysłu świadomych mieszkańców żadna z osób na obecną chwilę nie pozwoliła się oszukać. Prosimy o ostrzeżenie Seniorów z naszych rodzin. Pamiętajmy, aby nikomu nie przekazywać żadnych pieniędzy oraz informacji co do naszego majątku, czy też rachunku bankowego.

Około południa dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację od 3 mieszkańców naszego miasta dotyczące oszustwa.

Jeden z mieszkańców odebrał telefon od osoby przedstawiającego się za kuriera z pytaniem, czy będzie w domu, ponieważ ma dla niego przesyłkę. Kiedy ten to potwierdził, za 20 minut otrzymał kolejny telefon. Tym razem rozmówca przedstawił się za policjanta i powiedział, że kurier jest oszustem. Ponadto zaczął wypytywać naszego seniora o wysokość emerytury i jego oszczędności. Na szczęście ostrołęczanin zachował zdrowy rozsądek i w porę zorientował się, że ma do czynienia z oszustem. Wtedy fałszywy policjant się rozłączył.

W przypadku kolejnego zdarzenia oszuści również podszywali się za policjantów, tym razem opowiadali o ataku hakerskim na konto. W trzecim przypadku przestępcy zastosowali metodę na pracownika banku, gdzie wypytywali o dane do konta seniora oraz wysokość jego w oszczędności.

PAMIĘTAJMY,  ŻE PRAWDZIWY POLICJANT, CZY TEŻ FUNKCJONARIUSZ INNYCH SŁUŻB NIE BĘDZIE ŻĄDAŁ OD NAS PRZEKAZANIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY.

 

 Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem zakończmy rozmowę i zadzwońmy na Policję. Dzwoniąc powiedzmy dyżurnemu nie tylko numer legitymacji, czy też nazwisko funkcjonariusza który do nas dzwoni, ale zapytajmy także, czy taki funkcjonariusz prowadzi teraz działania w naszym domu.

WAŻNE: Nie podawajmy także żadnych danych obcym osobom do naszej karty bankowej, czy też naszego konta. Są to dane wrażliwe i nie można im nikomu udostępniać!

POWINNIŚMY NIE ZAPOMINAĆ, ŻEBY W TEGO TYPU SYTUACJACH STOSOWAĆ ZASADĘ OGRANICZPNEGO ZAUFANIA I POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZYWAĆ PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM!!!

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony