Aktualności

Blisko 700 zgłoszeń zanotowano na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.04.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Ostrołęki i naszego powiatu. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia, m.in. do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Po prawie siedmiu miesiącach funkcjonowania zostało wprowadzonych ponad 669 zgłoszeń.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Takie odpowiedzialne osoby od blisko 7 miesięcy mają do dyspozycji nowe narzędzie dzięki któremu sami mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa we wskazanych przez nich punktach.

 Mowa tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która zachęca do reagowania, zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie.

Narzędzie to pozwala na wymianę informacji pomiędzy obywatelem, a Policją oraz zidentyfikowanie różnego rodzaju zagrożeń.  

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 669 zgłoszeń.

 Każde zgłoszenie zostało poddane szczegółowej weryfikacji, to znaczy, że w każdym ze wskazanym miejscu pojawili się policjanci. Bardzo dziękujemy Państwu za otrzymane sygnały.

 

Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 297, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 210, natomiast 30 z otrzymanych sygnałów dotyczyły nieprawidłowego parkowania,

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Aby dodać nowe zgloszenie wystarczy wejśc na stronę komendy policji w Ostrołęce, bądź tez innej jednostki i po kilknięciu w ,, Krajowa Mapa Zagrożeń

 Bezpieczeństwa od razy zostaniemy przekierowani na mapę. Obsługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na swoje i innych bezpieczeństwo.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony