Aktualności

Policyjne motocykle wyjechały na drogi

Data publikacji 10.04.2017

Coraz większa liczba jednośladów na drogach naszego miasta i powiatu jest potwierdzeniem na to, że rozpoczął się sezon motocyklowy. W związku z tym dziś na ostrołęckie ulice wyruszyli także policjanci na motocyklach, którzy zadbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Coraz ładniejsza aura sprawiła, że na drogach naszego miasta i powiatu pojawili się miłośnicy jednośladów.

Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piasek. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

 

Dlatego dziś w trosce o bezpieczeństwo kierowców aut oraz jednośladów funkcjonariusze  z ostrołęckiej ,,drogówki” rozpoczęli patrole na motocyklach, które zadbają, aby podróżowanie po naszych drogach odbywało się zgodnie z przepisami i bezpiecznie.

 

Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone maszyny każdego roku są  dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców.

Policyjne motocykle będzie można spotkać zarówno na terenie miasta, głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na terenie powiatu ostrołęckiego.

Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli.

Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Wobec osób, które w sposób rażący będą  popełniali wykroczenia policjanci będą działali zdecydowanie.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii.

W swojej pracy funkcjonariusze wykorzystują yamahy fazer1000 o mocy 150 km,  które znajdują się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy.

 

Apelujemy, aby kierowcy samochodów również pamiętali, że poprawa pogody, wiąże się z pojawieniem motocykli na drogach. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony