Aktualności

Działania ostrołęckich policjantów wymierzone w piratów drogowych

Data publikacji 07.08.2021

O tym, że samochód to nie zabawka, a droga, większy plac czy też parking samochodowy to nie tor wyścigowy, przekonało się minionej doby kilkadziesiąt osób z naszego miasta i powiatu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili po raz kolejny działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa użytkowników naszych dróg, jak też osób korzystających z wypoczynku i ciszy nocnej.

Działania mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ukierunkowane były po raz kolejny na zapewnienie spokoju osobom wypoczywającym w miejscu zamieszkania w trakcie tzw. "ciszy nocnej" oraz eliminowanie z naszych dróg pojazdów nie spełniających wymogów opisanych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
 
Kierowcy, którzy masowo gromadzili się ostatniej doby w miejscach ogólnodostepnych, gdzie chwalili się nielegalnymi modyfikacjami swoich pojazdów, musieli się liczyć z konsewencjami w postaci mandatów oraz utraty dowodów rejestracyjnych. Bilans naruszeń jest spory, bo nasi policjanci wylegitymowali w trakcie działań aż 55 osób, skontrolowali 50 pojazdów, nałozyli aż 44 mandaty, pouczyli 4 osoby i zatrzymali aż 11 dowodów rejestracyjnych.
 

Apelujemy do kierowców, aby byli wyrozumiali dla osób, którzy w porze nocnej chcą odpocząć i w dobrym nastroju wstać rano do pracy. Wyścigi samochodowe pod oknami domów i mieszkań wykluczają zdrowy sen i wypoczynek.

Pamiętajmy też przede wszystkim, że niezgodne z przepisami modyfikacje pojazdów zakłócają spokój i wypoczynek nocny oraz mogą zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym i być przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

st. asp. Krzysztof Kolator
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony