Aktualności

Pijany kierowca próbował uciekać – został zatrzymany po pościgu

Data publikacji 02.08.2021

Ogromną bezmyślnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który będąc pod działaniem alkoholu spowodował zdarzenie drogowe, po czym zaczął uciekać. Uciekinier nie zatrzymał się również do policyjnej kontroli. Został jednak szybko zatrzymany po pościgu samochodowym i pieszym przez policjantów z posterunku policji w Kadzidle, zatrzymano mu prawo jazdy. Był bardzo agresywny, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego. Jednak to nie wszystko…

W piątkowy wieczór policjanci z posterunku w Kadzidle zostali wezwani do pijanego kierowcy, który jadąc Mercedesem uderzył w tył jadącego drogą krajową K-53 od Dylewa do Kadzidła pojazd VW, po czym rozpoczął ucieczkę.

Po krótkim czasie na miejscu byli już policjanci, którzy dali kierowcy mercedesa jasne sygnały do zatrzymania, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. W pewnym momencie nieodpowiedzialny kierowca wjechał na stację paliw i rozpoczął ucieczkę pieszą w kierunku lasu. Policjanci jednak nie dali mu żadnych szans i po kilkudziesięciu metrach został on zatrzymany. W trakcie czynności był bardzo agresywny, czym zmusił policjantów do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany skutek.

W trakcie przeprowadzania badania jego trzeźwości 52 – letni mieszkaniec naszego powiatu znów zaczął być agresywny i zaczął uderzać głową w ścianę. Dlatego policjanci w trosce o jego bezpieczeństwo założyli mu na głowę specjalny ochraniacz. Alkomat wykazał w jego organizmie półtora promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy i niebawem odpowie on za popełnione przestępstwa przed sądem.

Pamiętajmy, że decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu, nie tylko narażamy się na odpowiedzialność karną, ale możemy być sprawcami ludzkich tragedii.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony