Aktualności

Trwają działania „Trzeźwość”

Data publikacji 30.07.2021

Ostrołęccy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta. Wzmożone kontrole trzeźwości będą prowadzone zarówno na ulicach miasta, jak i powiatu. W pierwszych minutach dzisiejszych działań, policjanci zatrzymali kierowcę na „podwójnym gazie”, który miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane właśnie za jazdę ,,pod wpływem”. Przypominamy także, że w siedzibie ostrołęckich policjantów znajduje się nowoczesny alkomat, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób możemy sprawdzić swoją trzeźwości. Pamiętajmy, że wsiadanie nawet po niewielkiej ilości alkoholu za kierownicę, to jedna z najgorszych decyzji, jaka możemy podjąć w swoim życiu.

Policjanci ostrołęckiej drogówki prowadzą wzmożone działania w zakresie kontrolowania stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Do akcji, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta poprzez eliminowanie z ruchu pijanych kierujących, została skierowana maksymalna liczba funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

Działania te będą prowadzone zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i lokalnych miejscowościach. A wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Już pierwsze minuty prowadzenia działań przyniosły oczekiwany efekt. Dziś rano na jednej z głównych ulic Ostrołęki policjanci udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. 46 – letni ostrołęczanin kierował pojazdem mając w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Jednak to nie wszystko, mężczyzna od 2016 do 2019 miał zatrzymane prawo jazdy właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu i do tej pory nie uzyskał nowych uprawnień.  

Niebawem będzie musiał on odpowiedzieć za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony