Aktualności

Policjant na wolnym podjął skuteczną interwencję wobec agresora, który groził kobiecie pozbawieniem życia

Data publikacji 27.07.2021

Kolejny policjant swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem jest się 24 – godziny na dobę. Mowa tu o ostrołęckim dzielnicowym mł. asp. Radosławie Kuśmierczyk. Funkcjonariusz zareagował wobec agresywnego mężczyzny, który wyzywał słowami wulgarnymi kobietę. Po wyjściu lokalu przychodni będąc w środku budynku zapalił papierosa i dalej był agresywny w stosunku do osób postronnych. Na zwrócenie uwagi przez policjanta, który się mu przedstawił ze stopnia, imienia i nazwiska zareagował agresją i groźbami pozbawienia życia. Ostatecznie krewki 33 – letni mieszkaniec gminy Czarnia został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wielokrotnie już udowadniali, że bez względu na to, czy są na służbie, czy w dniu wolnym to zawsze można liczyć na ich pomoc. Wczoraj potwierdził te stwierdzenie swoim działaniem ostrołęcki dzielnicowy mł. asp. Radosław Kuśmierczyk.

Funkcjonariusz będąc prywatnie w jednej z przychodni lekarskich ze swoim synem zauważył bardzo agresywnego mężczyznę. Agresor podszedł pod wejście do gabinetu fizjoterapeutycznego i także tam nie zmienił swojego zachowania, wyzywał on słowami wulgarnymi przebywającą tam kobietę. Groził jej także pozbawieniem życia przy użyciu pistoletu. Po wyjściu z gabinetu zaczął być agresywny do osób oczekujących w kolejce i znajdując się w środku budynku zapalił papierosa.

Na takie zachowanie nie mogło być przyzwolenia, dlatego widząc, że agresor się nie uspokaja policjant podszedł do niego się przedstawił i poprosił o spokojne zachowanie i zgaszenie papierosa. Jednak ten na prośbę policjanta zareagował agresją, dlatego funkcjonariusz wezwał na miejsce policyjny patrol. W pewnym momencie mężczyzna uderzył w bark dzielnicowego, czym zmusił do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt.

Poza tym groził dzielnicowemu pozbawieniem życia. Mężczyzną okazał się 33 – letni mieszkaniec gminy Czarnia. Jednak to nie wszystko agresor groził także pozbawieniem życia przybyłej na miejsce umundurowanej policjantce.

Ostatecznie mężczyzna został przetransportowany do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.  

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony