Aktualności

Obchody "Święta Policji" w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

Data publikacji 23.07.2021

W tym roku przypada 102 rocznica powstania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji. Dzisiejszy uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, odbył się na placu wewnętrznym ostrołęckiej jednostki. Z uwagi na pandemię liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona.

Dziś o godzinie 10.00, na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, odbyły się uroczyste obchody 102 rocznicy powołania Policji Państwowej. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Święto tradycyjnie poprzedzone było wystawieniem warty honorowej i zapaleniem znicza przez Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosława Olszewskiego pod pomnikiem Poległych Policjantów oraz Mszą Świętą w intencji policjantów w Kościele p.w. Zbawiciela Świata. Następnie uroczystości przeniosły się na plac apelowy jednostki. Apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Ostrołęce przez dowódcę uroczystości. 

W trosce o bezpieczeństwo, z uwagi na pandemię w tegorocznych obchodach została ograniczona liczba osób.

Następnie został odczytany list z życzeniami od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs.w Radomiu isp. Waldemara Wołowiec. W dalszej części uroczystości Szef ostrołęckich Policjantów złożył serdeczne życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji. Dodał, że służba policyjna jest pełna napięć i stresów, ale dająca dużo satysfakcji z pomagania drugiemu człowiekowi. Podziękował także za szczególne zaangażowanie w trudnym dla wszystkim okresie pandemii oraz za to, że policjanci nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizują niełatwe zadania służbowe. Serdeczne życzenia skierował również do pracowników cywilnych ostrołęckiej Policji, mówiąc, że od ich pracy w znacznej mierze zależy sprawność i skuteczność policyjnych działań.

Pan Komendant podziękował także przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji oraz okazane wsparcie w dążeniu do zapewnienia  porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie naszego miasta i powiatu. Słowa podziękowania skierował także do kierownictwa Prokuratury Okręgowej i Rejonowej za stałą, codzienną bardzo dobrą współpracę.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały przez Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosława Olszewskiego akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce nominacje na wyższe stopnie otrzymało 86 funkcjonariuszy. Jako pierwszy, akt mianowania na stopień podinspektora Policji odebrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podinsp. Andrzej Rydzewski wstępując tym samym do korpusu starszych oficerów policji. Ponadto w korpusie oficerów awansowało - 9 policjantów, w korpusie aspirantów przyznano awanse - 24, w korpusie podoficerów – 44, zaś szeregowych 9 policjantów.

W trakcie uroczystości Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji w Radomiu mł. insp. Dariusz Brzezicki wręczył Panu Komendantowi Miejskiemu Policji mł. insp. Mirosławowi Olszewskiemu medal 30 – lecia.

Zarówno Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, jak Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Łukasz Kulik nagrodzili policjantów ostrołęckiej komendy, którzy ponadprzeciętnie wyróżniają się w służbie. 

Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości.

 

autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony