Aktualności

Ostrołęcki policjant na urlopie zatrzymał sklepowych złodziei - jeden z nich miał heroinę

Data publikacji 22.07.2021

Jeden z mężczyzn wynosił towar z okolicznych sklepów i przekazywał go swojemu koledze, który składował go za rogiem budynku. Plany złodziejom pokrzyżował policjant podczas urlopu, który zauważył sytuację i wspólnie z pracownikiem ochrony zatrzymał dwóch mężczyzn. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to prawie 3 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzna posiadał przy sobie heroinę.

Służba w mundurze to ciągła gotowość do reakcji na zagrożenia lub przestępstwa. Udowodnił to policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego st. sierż. Ariel Mrozek, który będąc na urlopie wykazał się dużą czujnością, w efekcie której złodzieje sklepowi zostali zatrzymani.

Cała sytuacja miała swój początek w jednym z centrów handlowych w Ostrołęce. Uwagę funkcjonariusza st. sierż. Ariela Mrozka zwrócił podejrzanie zachowujący się mężczyzna, który szybkim krokiem rozglądając się nerwowo wyniósł całą torbę chemii gospodarczej. Mundurowy postanowił to sprawdzić. Gdy poszedł bliżej zauważył, jak przekazuje on towar swojemu koledze stojącemu za rogiem budynku i ponownie wchodzi do kolejnego sklepu.

Widząc to policjant nie zastanawiał się ani chwili i wspólnie z pracownikiem ochrony w jednym ze sklepów ujął obydwóch mężczyzn, po czym o zdarzeniu poinformował dyżurnego ostrołęckiej Policji.

Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że jeden z mężczyzn ma przy sobie heroinę. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazało się, że dokonali oni kradzieży w 4 sklepach na łączną wartość ponad 2 600 zł. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili także trzeciego ze sprawców. Wszyscy to mieszkańcy Ostrołęki w wieku od 30 do 35 lat.

Niebawem zatrzymani odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Natomiast towar po wykonaniu czynności w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki.

Autor: podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony