Aktualności

KAŻDY Z NAS MA WPŁYW NA BZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU SWOJEGO ZAMIESZKANIA – DOSKONALE DO TEGO NADAJE SIĘ KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 22.07.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Aplikacja zyskuje coraz większą popularność. Do chwili obecnej ostrołęccy funkcjonariusze za pośrednictwem mapy odebrali ponad 4 tysiące zgłoszeń o różnego rodzaju zagrożeniach. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe sygnały i zachęcamy do korzystania z aplikacji, dzięki której każdy z nas ma wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Przekazanie informacji na temat bezpieczeństwa za pomocą Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zajmuje tylko chwilę. Reakcja policjantów jest natychmiastowa, a ich szybkie i skuteczne działania pozwalają na wyeliminowanie zagrożeń i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Przekazane od społeczeństwa spostrzeżenia w zakresie występujących zagrożeń wielokrotnie skutkowały działaniami, które wpłynęły na rzecz bezpieczeństwa.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 4269 zgłoszenia. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych,  przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, bądź spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy o możliwości załączenia zdjęcia bądź nagrania z ujawnionego wykroczenia. Przypominamy, że z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997

Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.

  1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
  2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia
  3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia
  4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia
  5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij
  6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu  możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.
  7. Kliknij przycisk ZGŁOŚ

Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.

Pamiętaj ! Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony