Aktualności

Kolejne potrącenie rowerzystki, która wjechała rowerem na przejście! – apel policji

Data publikacji 20.07.2021

Na przestrzeni ostatnich kilku dni odnotowaliśmy 4 zdarzenia, w których rowerzyści wjechali na przejście dla pieszych. Tylko wczoraj takich zdarzeń tylko wczoraj były dwa, w ich wyniku dwie kobiety z obrażeniami ciała zostały zabrane do szpitala.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 17:15 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Padlewskiego. Na miejsce skierowano policjantów oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 19 – letni mieszkaniec naszego powiatu potrącił 21 – letnią rowerzystkę, która wjechała rowerem na oznakowane przejście dla pieszych. Kierowca auta był trzeźwy. Rowerzystka obywatelka Ukrainy została z poważnymi obrażeniami ciała zabrana do szpitala.

Apelujemy zarówno do kierowców aut, jak i jednośladów o daleką idącą odpowiedzialność i wzajemny szacunek na drodze.

Rowerzyści powinni też pamiętać, że mamy  obowiązek zejść z roweru nie tylko dlatego że tak stanowią przepisy, ale przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa. Rower należy przeprowadzić, aby kierowca mógł w każdej chwili bezpiecznie zareagować i w porę zatrzymać pojazd. Natomiast kierowcy zbliżając się dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność.


 

Powrót na górę strony