Aktualności

UWAGA KIEROWCY - ZACHOWAJCIE ODSTĘP MIĘDZY POJAZDAMI!

Data publikacji 16.07.2021

Dziś na ‘’ naszych” drogach doszło do kolejnego zdarzenia tylko tej doby, którego przyczyną było niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Na szczęście zarówno kierowcom, pasażerce w ciąży, jak i 3 - letniemu dziecku nic się nie stało. Pamiętajmy, że żaden nawet najnowszy samochód nie potrafi zatrzymać się w miejscu, dlatego prosimy i zachowanie odpowiedniej odległości, aby w każdej sytuacji móc zareagować i bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Dziś około godziny 11 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce w rejonie Kadzidła na trasie k-53. Zgłaszający poinformowali, że jednym z pasażerów biorących udział w zdarzeniu jest kobieta w ciąży i 3 – letnie dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali będący najbliżej policjanci z Baranowa oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierującą pojazdem hyundai 48 – letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc trasą K-53 uderzyła w tył audi, które zwolniło, aby wykonać manewr na stację benzynową. Audi kierował 44 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W wyniku zdarzenia audi zostało zepchnięte na przeciwny pas ruchu i zderzyło się z jadącym z naprzeciwko renault kierowanym przez mieszkańca Warszawy.

Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zbadane na miejscu przez przybyłą załogę karetki pogotowia, na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała.

Sprawca kolizji tj. kierująca hyundai otrzymała mandat w wysokości 500 złotych, a do jej konta kierowcy dodano zostało 6 punktów karnych. Kobieta oświadczyła, że zdarzenie jest wynikiem zagapienia.

Prosimy o ostrożność i skupienie podczas jazdy. Chwila zagapienia, czy naszej beztroski może mieć tragiczne konsekwencję.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony