Aktualności

Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji

Data publikacji 08.07.2021

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły dzieci z Centrum Artystycznego ,, Ale Jak”. Najmłodsi z zaciekawieniem przyglądali się pracy ostrołęckich policjantów. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. A wszystko po to, aby najmłodsi byli bezpieczni. Dziękujemy opiekunom z Centrum Artystycznemu AleJak za dbanie o świadomość najmłodszych dotyczącą tego, co chyba najważniejsze, czyli szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze, m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w naszym terenie półkoloniach. Podczas spotkań  rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazują najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj poza policjantami w ostrołęckiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych mieszkańców Ostrołęki. Podczas wycieczki dzieci z Centrum Artyscznego AleJak miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.

Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się  policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu  i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. W trakcie spotkania przeprowadzono pogadankę, w której wskazano jak unikać zagrożeń podczas trwającego wypoczynku, rozmawiano o cyberprzemocy, kontaktach z osobami obcymi, a także o bezpieczeństwie ,,nad wodą”.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie  dla naszej ostrołęckiej młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

Dalsze spotkania niebawem. Podczas wakacyjnej przerwy tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież tam będzie można spotkać także ostrołęckich policjantów. Będziemy obecni na koloniach i półkoloniach oraz w miejscach, gdzie młodzież może przebywać. Natomiast policyjni wodniacy  będą dbać o bezpieczeństwo nad wodą, m.in. kontrolując rejony dzikich kąpielisk.  


podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony