Aktualności

Wyjeżdżając na wakację zabezpiecz swój dom! Nie daj szansy włamywaczom

Data publikacji 30.06.2021

Rozpoczął się okres wakacyjny. Większość osób zdecyduje się wyjechać z domu, by odpocząć od codziennych obowiązków. Dlatego już dzisiaj przypominamy o tym co jest najważniejsze – o bezpieczeństwie. Aby tegoroczne wakacje pozostawiły po sobie wyłącznie dobre wspomnienia, musimy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego domu, by uchronić się przed włamaniem.

Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu.

Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy. Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.

Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu - najlepiej zabierać je ze sobą.

podkom. Tomasz Żerański
KMPOstrołęka

Powrót na górę strony