Aktualności

Nowobudowane i niezamieszkałe domy – pamiętajmy, aby je odpowiednio zabezpieczyć

Data publikacji 22.06.2021

Ostrołęccy policjanci ponownie apelują o zabezpieczanie nowobudowanych domów. Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o włamaniu do budynku na terenie Ostrołęki, który jest w trakcie budowy. Łupem sprawców padły, m.in. elektronarzędzia. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie powinno został zamontowane już na etapie budowy. Jeśli nie jest to możliwe, to nie zostawiajmy na terenie budowy żadnych wartościowych przedmiotów. Zwracajmy także uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie nowobudowanych domów, w przypadku podejrzeń informujmy o tym policję.

Należy pamiętać, że już w trakcie budowy domu nie możemy zapominać o jego właściwym zabezpieczeniu. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nie do końca wykończony dom jest dla sprawców ,,atrakcyjny’’.

Nawet dom  ,, w stanie surowym” i w trakcie dalszych prac wykończeniowych powinien być dobrze zabezpieczony.

Sprawcy już na etapie budowy mogą wyrządzić w naszym przyszłym domu duże straty kradnąc np. narzędzia elektryczne, bądź instalację hydrauliczne, lub elektryczne.

Suma tego rodzaju strat może okazać się znaczna, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu.

 

W związku z tym apelujemy o stosowanie alarmu, lub w przypadku braku takiej możliwości o  nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w takie systemy. Bardzo ważną rzeczą jest uruchamianie takiego systemu również w porze dziennej, kiedy opuszczamy czas teren budowy na krótki czas.

Zwracajmy także uwagę także na osoby obce chodzące w rejonach nowobudowanych domów, w przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym policję.

Starajmy w takim wypadku zapamiętać jak najwięcej szczegółów, markę, kolor  i numer rejestracyjny auta, rysopis potencjalnych sprawców, oraz kierunek w którym się oddalili. 

 Wzmóżmy również czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

Widząc sytuację budzące podejrzenia zgłośmy swoje obawy na policję. Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckiej policji pod numerem telefonu 47-704- 14-24.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony