Aktualności

Apel ostrołęckich policjantów: Woda to żywioł! Bądź ostrożny!

Data publikacji 21.06.2021

Z uwagi na upalne dni wielu z nas wybierze zapewne wypoczynek nad wodą. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w tym zakresie. Pamiętajmy, że alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności to główne przyczyny utonięć, bądź kalectwa. Nie zapominajmy o rozmawianiu ze swoimi dziećmi o powyższych zagrożeniach.

Przed nami kolejne upalne dni, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. W najbardziej upalne dni najlepiej pozostać w domu. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest w takim czasie wskazane dla wszystkich, także dla zmęczonych temperaturą kierowców. Upały mogą osłabiać koncentrację i opóźniać czas reakcji. Szukamy więc ochłody nad wodą. Gdy jednak towarzyszy nam zbyt duża ilość wypijanego alkoholu, skutki mogą być tragiczne.

Musimy pamiętać, że czas wolny spędzany nad wodą nie jest czasem wolnym dla naszego rozsądku. Nie wchodźmy nagle do wody, gdy jesteśmy rozgrzani słońcem. Mierzmy siły na zamiary - czasami nie warto szukać ochłody daleko od brzegu. Wypoczywajmy na strzeżonych kąpieliskach. Tam zawsze można liczyć na pomoc ratowników wodnych.

Pamiętajmy przy tym, że najgorszym doradcą jest alkohol. Osłabia on naszą koncentrację, siłę i umiejętności, dodaje natomiast niepotrzebnej brawury. Woda jest żywiołem i nie wybacza błędów.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą pełnią służbę  codziennie, natomiast, nie zapominajmy, że my sami mamy największy wpływ na to, aby być bezpiecznym.

Rozmawiajmy także z naszymi dziećmi o powyższych zagrożeniach.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony