Aktualności

Nietrzeźwa matka opiekowała się małym dzieckiem - reagujmy wiedząc o podobnych przypadkach

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci mając podejrzenie sprawowania niewłaściwej opieki nad dzieckiem przeprowadzili interwencję. Interweniujący patrol poddał matkę dziecka badaniu trzeźwości, niestety była pod wpływem alkoholu. Dziećmi zaopiekowała się rodzina . Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny.

Sytuacja miała miejsce dziś około godziny 2:00 w nocy na terenie naszego powiatu. Pod wskazany adres pojechali policjanci z wydziału patrolowego, którzy na miejscu zastali około 40 letnia kobietę od której czuć było alkohol oraz jej 1,5 roczne dziecko. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że  ma ona w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu. Dzieckiem zaopiekowali się członkowie rodziny.

Dokumentacja na temat zaistniałej sytuacji zostanie przekazana także  do Sądu Rodzinnego.

 

 

W związku z tego rodzaju sytuacjami zwracamy się do Państwa z prośbą o każdorazowe reagowanie w tego typu sytuacjach. Dzięki powiadomieniu policji jesteśmy w stanie pomóc danej rodzinie i przerwać trwający czasem od wielu lat w niej problem.

 

Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny. Częsty krzyk, czy płacz dziecka pomimo zapewnień rodziców, że wszystko jest w porządku powinien wzbudzić nasze zainteresowanie i odpowiednią reakcję.

 


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony