Aktualności

Policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce jest możliwośc sprawdzenia trzeźwości

Data publikacji 28.05.2021

Policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest alkomat. To urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia "mocnych" trunków w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu !

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie ostrołęckich policjantów skorzystało już wiele osób. Największym „powodzeniem”  urządzenie cieszy się podczas weekendu. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu. Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców przez całą dobę.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia "mocnych" trunków w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony