Aktualności

Ciąg dalszy działań policjantów z ostrołęckiej drogówki

Data publikacji 24.05.2021

Ostrołęccy policjanci nie ustają w swoich działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa ,,na drodze” oraz odpoczynku nocnego mieszkańcom Ostrołęki. W miniony weekend przeprowadzili kolejne już działania w tym zakresie. Niestety w dalszym ciągu odnotowano kierowców, którzy znacznie przekraczali dozwoloną prędkość, bądź posiadali w swoich autach niedozwolone przepisami modyfikację. Do działań użyto także przyrządy do pomiaru dźwięku. Działania funkcjonariuszy będą kontynuowane.

,,Nielegalne wyścigi, kierowcy urządzają sobie rajdy w środku miasta samochodami z przerobionymi tłumikami” - tak najczęściej wyglądają zgłoszenia kierowane przez samych mieszkańców do ostrołęckich policjantów dotyczące niebezpiecznych kierowców. Na takie zachowania nie ma i nie będzie absolutnie żadnego przyzwolenia. Dlatego ostrołęccy policjanci w miniony weekend przeprowadzili kolejne już działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju naszym mieszkańcom.

Niestety pomimo wielu informacji o tym chociażby w lokalnych mediach w dalszym ciągu niektórzy kierowcy nie zrozumieli, że droga nie jest torem wyścigowym, a modyfikację ich pojazdów muszą być tak zrobione, aby były zgodne z przepisami i nie zakłócały odpoczynku nocnego mieszkańcom.

Podczas ostatnich tego typu działań, oprócz laserowych mierników prędkości, pojazdów oznakowanych, jak i tych po ,,cywilnemu” w działaniach mundurowi wykorzystywali także przyrządy do pomiaru dźwięku.

Ostatecznie skontrolowano 43 kierujących pojazdami, z czego 42 otrzymało mandaty karne za przekroczenie prędkości, bądź też niezgodny z przepisami stan techniczny pojazdów. Zostały też skierowane 2 wnioski o ukaranie do sądu. Za niezgodnie z przepisami modyfikację aut zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ponadto młody mieszkaniec naszego miasta stracił dowód rejestracyjny sportowego auta sprowadzonego z USA za niedostosowanie go do obowiązującymi w naszym kraju warunków technicznych pojazdów.

Zachęcamy kierowców do wyciągnięcia wniosków z poprzednich weekendów apelując jednocześnie o rozwagę i wyobraźnię.

Chwila beztroski w centrum miasta, gdzie obok znajdują się piesi, czy też goście ogródków restauracyjnych może mieć tragiczny finał. Uszanujmy także osoby, które po tygodniu pracy w weekend chcą po prostu odpocząć.

Rozumiemy pasję młodych ludzi, natomiast jest wiele miejsc oddalonych od zabudowań mieszkalnych, gdzie miłośnicy aut mogą się spotkać i poprzebywać w swoim towarzystwie nie zakłócając przy tym spokoju mieszkańcom.

Z naszej strony zapewniamy, że działania te będą prowadzone do skutku.  

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony