Aktualności

Policjanci z Ostrołęki rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ,,sieci”

Data publikacji 30.03.2017

Zagrożenia płynące internetu – to temat dzisiejszego spotkania profilaktycznego policjantów z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii oraz zespołu do spraw komunikacji społecznej ostrołęckiej komendy z uczniami Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań podczas korzystania z internetu.

Policjanci podczas spotkania z uczniami  poruszyli tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w rozumieniu „Ustawy o postępowaniu w sprawach osób nieletnich”, a także zagrożeń występujących w sieci.

 

Podczas prelekcji zwrócono również uwagę, że internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia.

Przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

 

Spotkanie miało na celu uświadomienie gimnazjalistom, iż każdy internauta ma wpływ na to, aby Internet był miejscem bezpiecznym. Mundurowi uświadomili uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Wskazano także młodzieży sposoby na uniknięcie ryzykownych zachowań podczas korzystania, m.in. z portali społecznościowych oraz algorytm  postępowania w przypadku wystąpienia wspomnianych wyżej zagrożeń.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony