Aktualności

Zatrzymani do kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków - działania policjantów z Kadzidła i ostrołęckich kryminalnych

Data publikacji 06.05.2021

Zatrzymanych trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież elektronarzędzi, zabezpieczone narkotyki i odzyskane mienie o wartości kilku tysięcy złotych - to bilans sprawnie przeprowadzonych wspólnych działań funkcjonariuszy z posterunku policji w Kadzidle i ostrołęckich kryminalnych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty w tej sprawie i przyznali się do ich popełnienia.

1 maja bieżącego roku ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem na teren posesji znajdującej się na terenie gm. Kadzidło. Z przekazanych przez właściciela informacji wynikało, że łupem sprawców padły elektronarzędzia i złom o wartości kilku tysięcy złotych.

Po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z Kadzidła, ich bardzo dobre rozpoznanie pozwoliło na ustalenie, że w sprawę zamieszkanych jest 3 mieszkańców naszego powiatu. Do działań zaangażowano również funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Trzy dniu później rano policjanci weszli jednocześnie na teren trzech posesji, gdzie zatrzymano 3 mieszkańców naszego powiatu w wieku od 23 do 21 lat podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

W trakcie czynności przy każdym z mężczyzn zabezpieczono narkotyki w postaci marihuany, dodatkowo starszy z nich posiadał amfetaminę i ekstazy.

W pojeździe należącego do jednego z nich znaleziono także pochodzącą z tej kradzieży spawarkę, natomiast w lesie i w punkcie złomu pozostałe przedmioty. Łącznie policjanci odzyskali przedmioty o łącznej wartości 4 tysięcy złotych.

Wczoraj trzem mężczyznom zostały przedstawione zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków do których się przyznali.

To kolejne działania ostrołęckich policjantów tylko w ciągu ostatniego tygodnia podczas których mieszkańcy odzyskują swoje mienie, a sprawcy nie unikają odpowiedzialności karnej.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony