Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru i odzyskali jednoślad

Data publikacji 29.04.2021

Dobra praca policjantów z posterunku policji w Goworowie połączona z dobrym rozpoznaniem terenu pozwoliła na zatrzymanie podejrzewanego o kradzież roweru, który został skradziony z terenu tej gminy. Policjanci odzyskali także jednoślad, który po wykonanych czynnościach został zwrócony prawowitemu właścicielowi. To kolejne działanie ostrołęckich policjantów, dzięki któremu właściciele odzyskują swoje mienie, a sprawcy nie unikają odpowiedzialności karnej.

W miniony wtorek funkcjonariusze z posterunku policji w Goworowie zostali powiadomieni o kradzieży roweru. Jednoślad był zaparkowany pod jedną ze szkół. Właściciel oszacował jego wartość na kwotę 700 złotych.

Wczoraj policjanci z posterunku policji Goworowie ustalili, że skradziony jednoślad może znajdować się na terenie jednej z posesji tej gminy. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 60 - letniego mieszkańca tej gminy, który na początku zaprzeczał, że ma coś wspólnego z kradzieżą. W wyniku przeszukania jego posesji policjanci znaleźli skradziony rower. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy on zarzut kradzieży.

Natomiast rower po wykonanych czynnościach został już zwrócony zadowolonemu ze sposobu zakończenia sprawy właścicielowi.

Apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów, nawet tak jak w tym przypadku zostawiamy rower dosłownie na chwilę przed sklepem. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.

Zabezpieczenia należy zapinać nawet kiedy nasz jednoślad pozostawiamy na chwilę np. przed sklepem. Bardzo często przestępcy wykorzystują właśnie takie ,,okazję”.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony