Aktualności

,, Pasy” – podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 27.03.2017

W miniony piątek i sobotę policjanci z Ostrołęki prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

Celem cyklicznie prowadzonych działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Mundurowi  skontrolowali łącznie 121 pojazdów,  w tym 12 samochodów ciężarowych.  W 116 przypadkach policjanci stwierdzili naruszenia. 15 z nich polegało na poruszaniu się przez kierowców samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast 2 kierujących  ze skontrolowanych pojazdów przewoziło pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.  Nie odnotowano nieprawidłowości przy przewożeniu dzieci.

 

Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba kierujących i pasażerów nie używa pasów bezpieczeństwa działania ukierunkowane na ujawnianie powyższych wykroczeń będą w dalszym ciągu prowadzone.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony