Aktualności

Policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED dbają o bezpieczeństwo - podsumowanie minionego tygodnia

Data publikacji 12.04.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 157 pojazdów, z których kierowcy popełnili  163 wykroczenia w ruchu drogowym.

157 wykroczeń polegało na  przekroczenie dozwolonej prędkość. Dodatkowo 5 z nich przekroczyło ją ponad dwukrotnie w obszarze zabudowanym, dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony