Aktualności

Policjanci z ostrołęckiej komendy dbają o bezpieczeństwo ,,na drodze”

Data publikacji 07.04.2021

Ostrołęccy policjanci tylko dzisiejszej nocy udaremnili jazdę 3 niebezpiecznym kierowcom. Niebawem odpowiedzą oni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce każdej doby prowadzą działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policyjne patrole są kierowane zarówno na tereny miasta, główne ciągi komunikacyjne, jak również na tereny małych lokalnych miejscowości.

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin mundurowi wyeliminowali 2 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany wczoraj na ul. Targowej przez policjantów z ostrołęckiej drogówki. 26 - letni ostrołęczanin jechał fordem mając w organizmie promil alkoholu.

Drugi bezmyślny kierowca to 24 -letni mieszkaniec naszego powiatu, został zatrzymany w Kadzidle. Mężczyzna kierował audi również mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyznom zatrzymano już prawa jazdy.

Ostatni niebezpieczny kierowca został zatrzymany kwadrans po godzinie 2 w nocy w Myszyńcu. W tym przypadku mieszkaniec powiatu szczycieńskiego kierował vw nie posiadając prawa jazdy. Jego auto zostało odholowane na policyjny parking.

Niebawem bezmyślni kierowcy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Apelujemy o odpowiedzialność. Przypominamy także, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.  

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony