Aktualności

Wypadek śmiertelny na drodze K-53

Data publikacji 24.03.2017

Trwają czynności ostrołęckiej policji pod nadzorem Prokuratury w sprawie wypadku drogowego na drodze krajowej K-53 w miejscowości Wach. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:00.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem 28 – letni mieszkaniec województwa warmińsko – mazurskiego jadąc od Ostrołęki w kierunku Myszyńca potrącił mieszkańca naszego powiatu w wieku około 43 lat. Niestety pieszy w wyniku zdarzenia zginął na miejscu. Kierujący oplem był trzeźwy.  Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

Na miejscu wypadku pod nadzorem Prokuratora policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego i technik kryminalistyki do późnych godzin wieczornych wykonywali szereg niezbędnych czynności procesowych,  które mają wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ruch  już kilkanaście minut po zdarzeniu odbywał się płynnie, policjanci wyznaczyli objazdy i kierowali ruchem drogowym.

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe potrafią uratować nam życie. Kamizelka odblaskowa, czy też opaska kosztuje zaledwie kilka złotych, natomiast w wielu sytuacjach może okazać się bezcenna.

Korzystajmy z odblasków bez względu na to, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Uczulmy również na to nasze dzieci i Seniorów z naszej rodziny. Jadąc w odwiedziny do naszych bliskich wyposażmy ich w odblaski i poprośmy o ich noszenie.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka

Powrót na górę strony