Aktualności

Sprawca kradzieży szybko zatrzymany przez dzielnicowego, policjant odzyskał także skradzione mienie

Data publikacji 11.03.2021

Działania dzielnicowego z Posterunku Policji w Goworowie doprowadziły do szybkiego zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież części z ciągnika rolniczego na szkodę mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Sprawca zdemontował część ze sprawnego pojazdu. Odzyskane skradzione części już zostały przekazane zadowolonemu z obrotu sprawy właścicielowi.

Wczoraj po południu policjanci z Posterunku Policji w Goworowie przyjęli zawiadomienie od 30-latka dotyczące kradzieży rozrusznika z ciągnika rolniczego. Mężczyzna straty wycenił na kilkaset złotych. Sprawca zdemontował część z stojącego w garażu pojazdu.

W sprawę zaangażował się dzielnicowy rejonu służbowego, na którym doszło do kradzieży. Dzięki znajomości podległego terenu, policjant w niespełna godzinę od zgłoszenia kradzieży ustalił kto najprawdopodobniej jest jej sprawcą. Dzielnicowy zatrzymał 63-latka podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. W trakcie przesłuchania mężczyzna kilkukrotnie zmieniał wersję co do okoliczności. Jednak policjant szybko ustalił dokładny jego przebieg.

Co zapewne najważniejsze dla właściciela dzielnicowy odzyskał także skradziony przedmiot, który już został mu zwrócony. Sprawca ukrył rozrusznik w jednym z budynków gospodarczych na swojej posesji. 63-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Przypominamy, że dzielnicowy oprócz tego, że jest najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem, to jest także policjantem, którego głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie. To funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc.

Pamiętajmy także, że kontakt ze swoim dzielnicowym ułatwia bezpłatna i prosta w obsłudze aplikacja „Moja Komenda”. Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony