Aktualności

Nietypowe miejsce odnalezienia osoby zaginionej - nieustępliwość ostrołęckich policjantów podczas poszukiwań przyniosła oczekiwany efekt

Data publikacji 05.03.2021

Staranność i dokładność ostrołęckich policjantów podczas prowadzenia poszukiwań doprowadziła do odnalezienia zaginionego mężczyzny, który w miniony wtorek wyszedł z domu. Zaniepokojona rodzina złożyła zawiadomienie o zaginięciu. Według jej zapewnień mężczyzna jest schorowany i ma zaniki pamięci. Został odnaleziony na swojej posesji. Z uwagi na podejrzenie jego wyziębienia została wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia.

Na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia mieszkańca naszego miasta. Z informacji przekazanych przez członków rodziny wynikało, że istnieje obawa o jego życie, ponieważ jest on schorowany i posiada zaniki pamięci. Członkowie rodziny podczas składania zawiadomienia o zaginięciu  zapewnili policjantów, że na pewno mężczyzna nie wrócił do domu, ponieważ cały czas ktoś w nim przebywa i na pewno by to zauważył.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Z uwagi na powagę zdarzenia do działań zaangażowano policjantów niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy.   

Działania poszukiwacze prowadzone były dwutorowo. Jedne z policyjnych patroli rozpoczęły sprawdzanie terenu naszego miasta oraz miejsc, gdzie zaginiony może przebywać, natomiast nadzorujący służbą kom. Tomasz Orłowski pomimo zapewnień rodziny o tym, że mężczyzna nie wrócił do domu postanowił sam sprawdzić dokładnie miejsce jego zamieszkania. W związku z tym wspólnie z policjantami z ostrołęckiego wydziału patrolowego pojechał pod wskazaną posesję, gdzie po krótkich poszukiwaniach odnalazł zaginionego.  

Z uwagi na podejrzenie wychłodzenia jego organizmu na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony