Aktualności

Początek weekendu: pamietajmy, że w siedzibie ostrołęckich policjantów możemy szybko i anonimowo zbadać swoją trzeźwość

Data publikacji 05.03.2021

Przed nami kolejny weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim - przypominamy, że w holu ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę i łatwe w obsłudze. Ponadto informujemy, że funkcjonariusze z Ostrołęki stale prowadzą działania związane z kontrolą trzeźwości zarówno na głównych trasach, jak również lokalnych drogach.

Od czasu zamontowania urządzenia, które miało miejsce na początku lutego skorzystało z niego już wielu odpowiedzialnych kierowców, najwięcej osób korzysta z alkomatu w czasie weekendu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć stuprocentową pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność karną, ale i moralną. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony