Aktualności

Policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 01.03.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 133 pojazdy, w tym 128 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Ponadto funkcjonariusze wykryli 10 innych wykroczeń.

Niestety pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych nie zabrakło kierowców, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Tego rodzaju kierowców odnotowano 4. Zgodnie z przepisami ich blankiety praw jazdy zostały zatrzymane. Dodatkowo z uwagi na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano pięć dowodów rejestracyjnych.

Dalsze działania w tym zakresie będą kontynuowane.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony